Достапни линкови

Израел ќе се брани од Хезболах


Израелскиот амбасадор во Обединетите нации Рон Просор во писмо до генералниот секретар Бан Ки Мун наведе дека Израел нема да остане настрана додека Хезболах напаѓа Израелци. Вчера борци на Хезболах истрелале ракета врз еден израелски воен конвој на либанската граница при што загинале двајца израелски војници, а неколкумина други биле ранети.

XS
SM
MD
LG