Достапни линкови

ИД со новa заканa дека ќе го погуби јорданскиот пилот


пилотот Муас ал Касасиба

Милитантите на Исламската држава објавија нова аудио снимка на која јапонскиот заложник Кенџи Гото повторно бара ослободување на Ирачанката која се обидела да изврши самоубиствен бомбашки напад. Снимката е објавено додека Јордан понуди размена на затвореници со милитантите на Исламската држава во обид да го спаси јорданскиот пилот. Во снимката се наведува дека Саџида ал Ришави мора да биде ослободена денеска или во спротивно ќе биде убиен пилотот Муас ал Касасиба.

XS
SM
MD
LG