Достапни линкови

Убиени шестмина милитанти во Пакистан


Во напад најверојатно изведен со американско беспилотно летало во Пакистан биле убиени шестмина милитанти, соопшти пакистанската разузнавачка служба. Се прецизира дека било погодено едно возило во граничната област меѓу Пакистан и Авганистан. Постои сомневање дека во возилото имало борци од Узбекистан. Радио Машал јави дека ова бил четврти напад со беспилотно летало во Пакистан од почетокот на годинава.

XS
SM
MD
LG