Достапни линкови

Советникот на иранскиот лидер на средба со Путин


Али Акбар Велајати

Али Акбар Велајати, главниот советник на иранскиот верски лидер Ајатолах Али Хаменеи денеска во Москва ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин. Тој вчера разговараше со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, главно за зацврстување на односите меѓу двете земји. Москва и Техеран деновиве потпишаа договор за проширување на воената соработка.

XS
SM
MD
LG