Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во јужните делови е можен слаб локален дожд. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од четири до девет степени. Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до седум степени.

XS
SM
MD
LG