Достапни линкови

Снежна бура во североисточниот брег на САД


Голема снежна бура го зафати североисточниот дел на Соединетите држави. Властите ги предупредија луѓето да не патуваат и да останат по домовите. Се проценува дека со невремето ќе бидат погодени околу 60 милиони луѓе. Во Њујорк е во прекин метрото, како и градскиот автобуски и железнички превоз. Над 6 ипол илјади летови се откажани.

XS
SM
MD
LG