Достапни линкови

Времето денеска: облачно и врнежливо


Во Македонија ќе биде облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд на пониските места, од дожд и снег на повисоките места и врнежи од снег на планините. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температура ќе достигне до седум степени. Во Скопје претежно облачно со дожд и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до пет степени.

XS
SM
MD
LG