Достапни линкови

Комерцијален дрон се урнал кај Белата Куќа во Вашингтон


Илустрација

Мал комерцијален дрон денеска се урнал на јужната страна од Белата Куќа во Вашингтон. Веднаш била прогласена тревога и целиот комплекс на Белата Куќа бил затворен. Претставник на безбедносните служби изјави дека леталото се истражува за да биде утврдено чиј е комерцијалниот дрон и мотивите за прелетување кај Белата Куќа.

XS
SM
MD
LG