Достапни линкови

Ципрас инаугуриран за грчки премиер


Алексис Ципрас денеска беше инаугуриран за грчки премиер откако неговата партија Сириза победи на вчерашните парламентарни избори.

Ципрас денеска постигна договор за коалиција со десничарската популистичка партија - Независни Грци.

Составот на новиот кабинет се очекува да биде соопштен во текот на утрешниот ден.

XS
SM
MD
LG