Достапни линкови

Источниот брег на САД пред рекордна снежна бура


Американските метеоролози прогнозираат досега невидена снежна бура на Источниот брег, од Филаделфија до Мејн. На места, според нив снежната покривка би изнесувала над 90 сантиметри. Градоначалникот на Њујорк Бил Де Бласио предупреди дека може да се очекува големо невреме, неколку авиокомпании ги откажаа летовите за дестинации на истокот на Соединетите држави.

XS
SM
MD
LG