Достапни линкови

Министерот Попоски во посета на Албанија


Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски

Министерот за надворешни работи на Македонија Никола Попоски денеска ќе престојува во официјална посета на Албанија, по покана од неговиот албански колега Дитмир Бушати. Се очекува министерот Попоски да биде примен од албанскиот претседател Бујар Нишани и од албанскиот премиер Еди Рама, како и од претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Албанија, Арта Даде. За време на посетата министерот Попоски ќе оствари средба и со претставници на македонското национално малцинство во Албанија.

XS
SM
MD
LG