Достапни линкови

Пакистан без електрична енергија
Дефект предизвикан од напад на милитантните во јужниот дел на земјата го остави поголемиот дел од Пакистан без електрична енергија. Министерството за вода и електрична енергија соопшти дека нападот бил врз преносната кула во југозападната покраина Балучистан.Според некои проценки,80 проценти од Пакистан е без електрична енергија, вклучувајќи ги Исламабад, Карачи и Лахоре.Официјални претставници на компанијата за електрична енергија се надеваат дека дефектот ќе биде отстранет во текот на денот.

XS
SM
MD
LG