Достапни линкови

Одбројување до ликвидацијата на јапонските заложници


Милитантите од Исламската држава во Сирија објавија предупредување на интернет дека „започна одбројувањето“ пред ликвидацијата на двајца јапонски заложници. Исламистите на 20 јануари му дадоа рок од 72 часа на јапонскиот премиер Шинзо Абе да плати откуп од 200 милиони долари за ослободување на заробениците. Портпаролот на јапонската влада Јошихиде Суга денеска во Токио изјави дека владата не добила никаква порака од милитантите.

XS
SM
MD
LG