Достапни линкови

Шефот на косовската дипломатија Тачи во Македонија


Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово Хашим Тачи

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Косово Хашим Тачи денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Најавено е дека по средбата со македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски, тој ќе биде примен од претседателот на Македонија Ѓорге Иванов. Претседателот Иванов денеска ќе се сретне и со министерката за одбрана на Албанија Мими Кодели. Таа денеска ќе има средба и со претседателот и членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност.

XS
SM
MD
LG