Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од четири до 14 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, со слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до три, а дневната ќе достигне 10 степени.

XS
SM
MD
LG