Достапни линкови

Славниот сараевски кантавтор Кемал Монтено починал денеска на 66 години, потврдила неговата ќерка за босанските медиуми. Тој бил во болница во Загреб каде што му е извршена трансплантација на бубрег. Од 2011 година Монтено бил на дијализа, а во 2012 му бил вграден и бајпас. На почетоков на месецов му беше извршена трансплантација на бубрег, но по операцијата настанаа компликации.

XS
SM
MD
LG