Достапни линкови

Во Давос почнува Светскиот економски форум


Светскиот економски форум на кој учествуваат многу бизнисмени и политички лидери денеска почнува во швајцарскиот град Давос. Во пресрет на отворањето Меѓународниот монетарен фонд објави мрачни прогнози за глобалниот економски развој во наредните две години. Меѓународната организација за труд пак предвидува дека бавниот економски развој би можело да предизвика пораст на бројот на невработените во светот од сегашните 201 милион, на 212 милиони до 2019 година.

XS
SM
MD
LG