Достапни линкови

Претседателот на албанскиот парламент Мета во Скопје


Илир Мета

Претседателот на Собранието на Албанија Илир Мета за време на денешната негова посета на Македонија ќе има обраќање пред пратениците на македонскиот парламент. Тој претходно, како што е најавено во Скопје, ќе има средба со претседателот на Собранието Трајко Вељановски.

XS
SM
MD
LG