Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Во Македонија ќе биде претежно облачно, а по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините снег. Температурите ќе се движат од 3 до 13 степени. Во Скопје и околината слично време со температура од 8 степени.

XS
SM
MD
LG