Достапни линкови

Протести против карикатурите на Пророкот Мухамед во Иран


Стотици луѓе протестираа во главниот град на Иран, Техеран, против објавувањето карикатури на Пророкот Мухамед во францускиот сатиричен магазин, Шарли Ебдо. Демонстрантите, најмногу студенти, скандираа „Долу ционистичка Франција“ пред француската амбасада во Техеран. Некои од насобраните бараа затворање на амбасадата.

XS
SM
MD
LG