Достапни линкови

Обвинителстовото се пишмани за ослободувањето на Вранишковски


Основното јавно обвинителството за организиран криминал одлучи да поднесе жалба на условниот отпуст на Јован Вранишковски, потврди за МИА портпаролот на Државното јавно обвинителството Елизабета Недановска. Детали за одлуката од Обвинителството најавуваат преку соопштение.

Jован Вранишковски денеска требаше да биде пуштен на слобода, по одлуката на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од 12 јануари годинава, бидејќи, како што беше наведено, биле исполнети законските услови за примена на „условен отпуст“.

XS
SM
MD
LG