Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, а на повисоките места, во западните делови, повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 8 степени.

XS
SM
MD
LG