Достапни линкови

Стрелано во близина на домот на Џо Бајден


Американската тајна служба соопшти дека синоќа било стрелано со автоматски пушки од возило во близина на домот на потпретседстелот на САД Џо Бајден во Делавер.
Потпретседателот Бајден и неговата сопруга во тоа време не биле во домот, пренесоа новинските агенции и американските медиуми.

XS
SM
MD
LG