Достапни линкови

Временска прогноза: Облачно и топло


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, попладне со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб доумерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират и во останатите делови од земјата, но претежно ќе бидат со слаб интензитет. Утринската температура ќе се движи помеѓу минус шест и два, а дневната од пет до 12 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне со повремен локален дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

XS
SM
MD
LG