Достапни линкови

Двајца загинати во рудник во Русија


Руските власти соопштија дека двајца рудари загинале во екслозијата и пожарот што се случија во рудник на планината Урал.
Еден рудар се уште се води за исчезнат а двајца се префрлени во болница по несреќата што се случи денеска. Според официјални лица 86 рудари успеале да го напуштат рудникот во кој пожарот е изгаснат.

XS
SM
MD
LG