Достапни линкови

Пропаднаа мировните разговори за Украина во Минск


Лидерите на проруските сепаратисти од источна Украина денеска го напуштија Минск, откако пропаднаа планираните преговори со претставници на Русија, Украина и на ОБСЕ. Не е закажана нова средба. Разговорите беа закажани за денеска во Минск, но не се одржаа поради новите борби меѓу сепаратисти и владините сили во источна Украина.

XS
SM
MD
LG