Достапни линкови

Македонија со победа против Тунис го почна СП во Катар


Архивска фотографија: Филип Миркуловски

Македонската ракометна репрезентација на првиот натпревар на СП во Kатар ја победи селекцијата на Тунис со 33:25. Голманот Борко Ристовски имаше 13 одбрани. Најпрецизен во македонскиот тим беше капитенот Кире Лазаров со 10 голови, а Манасков и Миркулоски постигнаа по шест. Манасков е прогласен за играч на натпреварот.

XS
SM
MD
LG