Достапни линкови

Амбасадорот Волерс на проштална средба кај претседателот Иванов


Архивска фотографија: Амбасадорот на Соединетите Американски Држави во Македонија Пол Волерс.

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во проштална средба го прими амбасадорот на Соединетите Американски Држави Пол Волерс. На средбата, како што соопшти кабинетот на Иванов, двајцата соговорници изразиле задоволство од одличните билатерални односи и од долгогодишното стратешко партнерство меѓу Република Македонија и САД.

XS
SM
MD
LG