Достапни линкови

Иран е за забрзување на нуклеарните преговори


Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф

Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф изјави дека Техеран и Вашингтон ќе ги испитаат начините за забрзување на нуклеарните преговори на состанокот со американскиот државен секретар Џон Кери, закажан за 14 овој месец во Женева. Преговорите меѓу Иран и шесте светски сили треба да продолжат на 18 овој месец.

XS
SM
MD
LG