Достапни линкови

Еден ранет, петмина заложници во нов инцидент во Париз


Илустрација.

Вооружен напаѓач зел најмалку пет заложници во кошер-продавница во Париз и ранил најмалку еден човек. Полицијата соопшти дека смета оти се работи за истиот напаѓач кој вчера уби полицајка во предградие на Париз.

Во меѓувреме, полицијата ги опколи двајцата осомничени за завчерашниот напад врз францускиот неделник Шарли Ебдо, во една печатница во близина на Париз.

XS
SM
MD
LG