Достапни линкови

Времето денеска сончево и студено


Времето во Македонија ќе биде сончево и студено. Ќе дува слаб северозападен ветер.

Температурата ќе се движи од минус пет до четири степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до еден степен.

XS
SM
MD
LG