Достапни линкови

Професорска петиција до нивниот колега, претседателот Ѓорге Иванов


Илустрација.

Професорскиот пленум отвори петиција за собирање потписи која ќе биде испратена до претседателот Ѓорге Иванов, барајќи од него да застане зад своите колеги, професори и студенти и да стави вето на пакетот закони од областа на образованието, доколку тие бидат изгласани од Собранието. Претседателот Иванов е универзитетски професор на Правниот факултет во Скопје.

XS
SM
MD
LG