Достапни линкови

Рекорден пад на еврото во однос на доларот


Еврото падна на девет - годишен минимум во однос на американскиот долар, а цената на Европската Брент нафта закратко денеска падна под 50 долари за барел што е за прв пат од 2009 година.

Еврото во однос на доларот изутрината во Европа се разменува за 1,1842 $.Забавувањето на глобалниот раст и зголемувањето на понудата на нафта и гас ги намали цените во последниве недели. Нај погодени се производителите на нафта како Русија.

XS
SM
MD
LG