Достапни линкови

Груевски го води Професорскиот пленум во Собрание


Архивска фотографија.

Премиерот Никола Груевски се појави пред хотелот Александар Палас додека професорите од Професорскиот пленум објаснуваа зошто не сакаат да присуствуваат на дебатата која беше закажана за денеска во хотелот и ги покани дебатата ја префрлат во Собранието. Тој рече дека владата е отворена за дијалог. По ова, дебатата во Александар Палас се откажа и се премести за во Собранието во 13:30 часот. Професори од Професорскиот пленум се согласија да дојдат во Собрание, но студентите од Студентски пленум изјавија дека нема да присуствуваат на оваа дебата.

XS
SM
MD
LG