Достапни линкови

Грчки танкер нападнат во близина на Либија


\

Две лица загинаа, а двајца се повредени откако воен брод, кој пловел под либериско знаме нападна грчки танкер во либиското пристаниште Дерна.

Танкерот „Араево“ превзеувал 12.600 тони нафта.

За инцидентот известено е грчкото Министерство за надворешни работи.

XS
SM
MD
LG