Достапни линкови

Австралискиот премиер во посета на Ирак


Ирачки војници

Австралискиот премиер Тони Абот пристигнал во Багдад каде ќе разговара за за тоа како може неговата земја да им помогне на ирачките безбедносни сили. Ирачките медиуми јавија дека Абот ќе разговара за можностите за тренирање и опремување на безбедносните сили на земјата, без да се дадат дополнителни детали. САД и други земји неодамна објавија програма која ќе им помогне на ирачките сили во борбата со милитантите од Исламската држава.

XS
SM
MD
LG