Достапни линкови

Тројца повредени во огномет во северна Данска


Три лица загинале во две несреќи предизвикани од употребата на пиротехнички средства на северот на Данска, соопшти локалната полиција. Две лица се повредени во инцидентите, а полициската истрага е во тек. Се верува дека до несреќите дошло за време на испалувањето на огнометот, но се уште не се знае дали двата инцидента се поврзани.

XS
SM
MD
LG