Достапни линкови

Времето денеска сончево и студено


Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Ќе дува умерен со повремено засилен северозападен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервал од минус 16 до минус 6, а дневната од минус 7 до нула степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност со максималната дневна температура до минус четири. Во наредните денови ќе се задржи стабилно и суво време.

XS
SM
MD
LG