Достапни линкови

Конгресменот Енџел потресен од затворањето на РСЕ во Баку


Лидерот на демократите во Комитетот за надворешни односи на Претставничкиот дом на американскиот Конгрес Елиот Енџел изјави дека бил длабоко потресен од затворањето на дописништвото на Радио Слободна Европа, Радио Либерти во Азербејџан и сослушувањето на вработените. Тој побара од властите во Баку да дозволат продолжување на работата на дописништвото кое беше затворено на 26 овој месец по упадот на претставници на обвинителството.

XS
SM
MD
LG