Достапни линкови

Задолжницата останува на доброволна основа


Илустрација.

Владата донесе одлука за укинување на задолжителната задолжница. Законското решение со кое задолжницата стануваше задолжителна е на дневен ред на денешната собраниска седница, а сега владата предлага амандман со кој таа останува доброволна. Бизнис заедницата побара задолжницата, како и досега, да остане на доброволна основа.

XS
SM
MD
LG