Достапни линкови

Пожар на грчки ферибот кај островот Крф


На грчки ферибот, со 411 патници и 55 членови на екипажот, избувнал пожар. Бродот се наоѓал крај островот Крф во Јадранско Море, пренесе ДПА. Приватната телевизија Мега сооопшти дека огнот тргнал од гаражите под палубата на бродот и брзо се проширил. Фериботот „Норман Атлантик“, што е сопственост на грчката компанија АКАК,патувал од источното пристаниште Патрас за италијанскиот град Анкона.

XS
SM
MD
LG