Достапни линкови

Времето денеска облачно и студено


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Значително облачно ќе биде во крајните западни делови каде ќе има повремени врнежи од снег. Во источните делови врнежите ќе започнат во вечерните часови и ќе бидат од дожд поради јужното струење кое што ќе донесе и затоплување во атмосферата. Утринската температура се движи од минус седум до нула, а дневната од два до осум степени.

XS
SM
MD
LG