Достапни линкови

Ќерката на Тимошенко повторно во брак


Ќерката на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко, Евгенија денеска по вторпатќе стапи во брак. Триесет и четиригодишната Евгенија, ќе се омажи со американскиот бизнисмен Артур Чечеткин кој е роден и израснат во Одеса. Свадбататреба да се одржи во спортскиоткомплекс Олимпискиј во центарот на Киев. Јулија Тимошенко побара од гостите, наместо купување традиционални свадбени подароци, да донираат средства на воениот баталјон спонзориран од страна на нејзината партија. Ова е втора свадба за Евгенијa Тимошенко, која претходно беше во брак со британскиот рок музичар Шон Кар.

XS
SM
MD
LG