Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Преку денот ќе има намалување на облачноста, ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од северен правец, а долж Повардарието повремено ќе се засилува. Утринската температура се движи од минус четири до еден, а дневната од минус три до четири степени. Во недела попладне кон понеделник ќе настапи нов влажен бран од кој повторно се очекуваат врнежи претежно од снег и формирање нова снежна покривка на повеќе места, а на планините значително ќе се зголеми.

XS
SM
MD
LG