Достапни линкови

Во Приштина уапсен Србин за подготвување терористички напад


Скендер Хисени.

Полицијата во Косово уапси Србин кој е осомничен дека планирал терористички напад, изјави на прес-конференција министерот за внатрешни работи. Осомничениот е уапсен во Приштина во текот на вчерашниот ден со 12,2 килограми експлозив во автомобилот. Според министерот Скендер Хисени, полицијата смета дека „тоа лице имало намера да изврши терористички напад“.

XS
SM
MD
LG