Достапни линкови

Путин: да не се зголемуваат цените на вотката


Рускиот претседател Владимир Путин и порача на владата да го запре растот на цените на вотката до кои дојде поради економската криза. Високите цени на вотката, според Путин, ја зголемуваат консумацијата на илегални и опасни по здравјето алкохолни пијалаци. Русија се соочува со најголемата економска криза од 1998 година поради падот на цените на нафтата и Западните санкции.

XS
SM
MD
LG