Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од северозападен и западен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од шест до 13 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температурата до осум степени.

XS
SM
MD
LG