Достапни линкови

Исламистите соборија јордански авион во Сирија


Јорданскиот пилот заробен од исламистите.

Милитантите на Исламската држава тврдат дека собориле јордански воен авион над Сирија на коалицијата предводена од САД. Јордан потврди дека нивен авион се урнал над Сирија и дека пилотот е заробен од исламистичките бунтовници. САД и нивните арапски сојузници во септември почнаа воздушни напади против Исламската држава во Сирија.

XS
SM
MD
LG