Достапни линкови

Времето денеска: сончево


Во Македонија ќе биде сончево. Претпладне ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус шест до два, а дневната од осум до 14 степени. Во Скопје сончево време, со слаба магла претпладне. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

XS
SM
MD
LG