Достапни линкови

Кина е подготвена да и помогне на Русија


Шефот на кинеската дипломатија Ванг Ји изјави дека Пекинг е подготвен да и помогне на Русија да ги надмине економските проблеми. „Доколку на Русија и треба помош тогаш ние ќе и ја понудиме“, изјави тој наведувајќи дека двете земји постојано си помагале и оти Русија имала мудрост да излезе од тешкотиите. Рускиот претседател Владимир Путин деновиве оцени дека Русија не се наоѓа во криза поради падот на вредноста на рубљата.

XS
SM
MD
LG